Тренінг-центр Любомира Бованька - підприємця і наставника з 25-ти річним досвідом

Переглядів:758

Курси ріелторів онлайн:

Курси з продажів:

Курси
успіху:

Курси турменеджерів:

Курси лідерства:

Що заважає заробляти більше?!

Поділитись в соцмережах:
Що заважає заробляти більше?!
Каталог статей

“Дожрав до крошки, хрюкнув сыто и перейдя в режим лежания,
свинья всегда бранит корыто за бездуховность содержания”.

Ігор Губерман

Мало хто може сказати, що задоволений своєю зарплатою. Мало того,
це невдоволення зростає у день самої зарплати. Чому так мало…
Чому однi вмiють заробляти бiльше, а iншi нi? Чи вони знають якийсь секрет, чи просто є мазунчиками долi? Ось що про це говорить психолог, тренер-консультант, бiзнесмен — Любомир БОВАНЬКО.
У якому середовищi живете? Що посієш, те й пожнеш.
— Любомире Iгоровичу, що нам заважає заробляти бiльше?
— Прийшовши зранку на роботу, спитайте себе: оточуюче середовище
дружелюбне чи вороже по вiдношенню до мене? Мої спiвробiтники
бажають менi добра чи зла? Начальник хоче допомогти чи принизити.
Знаю, що бiльшiсть скаже — моє середовище — вороже.
Вiдповiдно, якщо ви живете у ворожому середовищi, то й поводите
себе вiдповiдно. Ваша стратегiя на роботi — боротьба. I ви
пiдсвiдомо налаштовуєтесь на боротьбу, відповідно і з вами усі борються.
Пропоную скористатися чудовою стратегією, що швидко дає позитивні результати. Виходячи з дому уявіть собі, що відносно вас існує таємна змова, усі навколишні люди і обставини хочуть вам допомогти і бажають вам добра. Навіть ті люди, які вам намагаються зашкодити, самі не догадуючись про це, також виконують цей таємний план по допомозі вам. Навіть якщо вам здається, що це не так, вірте в таємну змову, тоді ви зможете використати будь-яку ситуацію, навіть несприятливу, з вигодою для себе і виходити «сухим із води»
Також налаштуйте себе на побажання щастя усім тим, хто вас оточує.
Прийдiть на роботу. Побажайте подумки щастя начальнику, кожному працiвнику.
Навiть тому, який до вас недобре ставиться. Подумки щиро побажайте йому
щастя. Такого, якого вiн сам собi бажає, в його розумiннi. Це допоможе вам зрозумiти колег, начальника. Коли ми ставимось до
людей вороже, ми їх не вiдчуваємо. А коли подумки бажаємо їм щастя,
вони перед нами вiдкриваються, ми отримуємо доступ до розумiння цих людей. Як би ви хотiли щоб до вас ставилися? З осторогою, чи бажали б вам щастя i бiльшого заробiтку?
Почніть із себе і навколишнє середовище зміниться в кращу сторону, почне вам допомагати.
«Оточуюче середовище створюється моєю уявою», говорив Уолт Дісней і заставляв щодня своїх працівників повторювати цю фразу перед початком робочого дня.
Грошi — оцiнка комунiкацiї.
— Любомире Iгоровичу, яким чином людськi вiдносини пов’язанi iз
заробiтком?
— Чому я так багато говорю про людськi стосунки? А тому, що
грошi — це еквiвалент того, наскiльки ми вмiємо ладнати з iншими
людьми. Грошi — це оцiнка наших соцiальних здiбностей. Нашого
вмiння налагоджувати контакти з iншими людьми.
Чому робота не приносить плодів.
— Пане Любомире, чому деякi працiвники вiдмовляються взяти на себе
додатковi оплачуванi обов’язки?
— Вiдмовляються тi люди, якi уникають 100% вiдповiдальностi за своє
життя. Джек Кенфілд, відомий гуру успіху, описує п’ять стратегiй такого уникнення відповідальності
Стратегiя перша — звинувачування
Чому я так мало заробляю? Та тому що у нас така фiрма, такий
керiвник, такий колектив, така марудна робота, така країна, такi
полiтики…. Замiсть того, щоб використати свiй потенцiал, мозок
таких людей працює на придумування звинувачень.
Стратегiя друга — оправдовування
Чому я не хочу братись за додаткову роботу? Та тому, що я i так
дуже втомлений, у мене сiмейнi проблеми, менi далеко добиратись
до роботи. Тобто мозок людини працює не на вирiшення проблеми, а
на придумування оправдовування, чому я цього робити не можу.
Стратегiя третя — захист
Ця стратегiя часто переплiтається з обвинувачуванням i оправдовуванням. Людина починає захищатися. А що я крайнiй?, а чому це я маю робити? Навiщо менi цi додатковi обов’язки? Якщо я не вiзьмусь за це, то пiду ранiше додому. Я не виходитиму працювати у вихiднi. Мене керiвництво не смикатиме у святковi днi. Менше роботи — менше проблем. Тобто люди захищають себе вiд усього нового, що пропонує життя. Основна функція мозку це захист організму. «Мозок хороший слуга, але поганий господар», як сказав Ентоні Роббінс, найвисокоплачуваніший у світі тренер з особистісного росту.
Мозок все нове сприймає як загрозу для себе. З одного боку це добре, бо допомагає автоматизувати дії, а з другого заважає робити щось нове. Тому людям важко вийти за рамки своєї зони комфорту. Адже, примiром маючи 1500 грн зарплати, нарiкають, що мало. I в той же час не хочуть змiн. Вони звикли отримувати стiльки. Значить людинi так комфортно. Якщо мала зарплата, задумайтеся, а чи не є ви причиною цього?
Стратегiя четверта — я стидаюся
До такої стратегiї вдаються люди, якi кажуть: — “Ой, я що вискочка щоб на себе щось брати? Що про мене подумають? Менi якось незручно…” В результатi такого “стидання” — уникнення вiдповiдальностi.
Стратегiя п’ята — я жалiюся
Робочий день таких людей починається зi слiв: “Як менi зле. Як я довго чекала маршрутки. Я не можу потрапити до лiкаря через цю роботу. Я мусила йти до дитини в садочок, школу бо там треба щось вирiшити. У мене стiльки проблем..Я такий бідний, хворий, невезучий.. Якби в мене були можливостi як в Петра, Iвана, Степана, а я жiнка. Жiнка заробляє менше”.
Навколо себе такi люди гуртують собi подiбних i розказують як їм зле. I робочий день починається з пошуку спiвчувальникiв.
Таких людей краще завжди вiдсiкати вiд себе. Не спiвчувати, не жалiти. А сказати: “Так, який ти нещасний, нiкчемний”. Побачите, ця людина почне заперечувати, казати “НI”. I знайде тисячу
прикладiв того, що її життя не гірше ніж в інших і вона сама ого-го. На жаль, це єдиний спосiб витягти працiвника з цiєї стратегiї.
— А якщо працiвник, погоджується на додаткову роботу зi словами:
“Добре, я спробую…”?
— Тут керiвнику треба бути пильним. Микола Латанський, відомий український гуру успіху каже, що є слова, які є індикаторами, що людина є жертвою обставин і не хоче брати відповідальності за своє життя. Це слова спробую, намагатимусь, постараюсь. Якщо працiвник говорить: “я пробую, намагатимусь, постараюсь…” — це означає, що людина не буде добросовiсно виконувати роботу, вона уже підсвідомо шукає пояснення, чого їй не вийшло, я ж спробував, я ж мовляв намагався. Почнуться “проколи” в роботi, звинувачування iнших, жалоби. Коли вас щось просять зробити, відповідайте так або ні, або візьміть паузу, щоб подумати. Бо якщо пообіцяв, мусиш виконувати, інакше швидко втратиш повагу і репутацію, а оправдовування, звинувачення та інші стратегії уникнення відповідальності це стратегії жертв і слабаків, яким місце на соціальному дні.
Три кити щастя
— Але ж не однiєю роботою ми повиннi жити. Є ще дiти, сiм’я….
— Наше щастя тримається на трьох китах: здоров’я, особисте життя і матеріальний добробут. Наприклад: у вас може бути усе добре в особистому життi i гаразд зi здоровям, а грошей ви заробити не можете. А кожна грань життя впливає на iншу. I я кщо в однiй грані життя є проблеми, заваляться й iншi грані. Почнуться проблеми в особистому життi, здоров’ї. Так і заробiток напряму залежить вiд  здоров’я, енергетики, сiм’ї, друзiв.
«Ваш заробіток є середньоарифметичним, до заробітку, тих п’яти людей, з якими ви найбільше спілкуєтеся», як сказав Бодо Шефер, знаменитий німецький фінансовий консультант.
Мотивацiя — головне
— Як керiвнику змотивувати своїх пiдлеглих?

— Якщо керiвник бажає щастя своїм пiдлеглим. Коли вiн турбується

про них, бажає їм щастя, тоді вiн добре їх розумiє. I знає як поєднати особистi

iнтереси кожного i професiйнi задачi.

Кожен колектив умовно можна роздiлити на чотири групи: є працiвники, якi хочуть i можуть – ці найкраще справляються із задачами і саме їх необхідно просувати по кар’єрі, є такi, що можуть, але не хочуть – цих людей треба чимось зацiкавити. Наприклад новою посадою чи додатковими грошима, або новим досвідом чи кращими умовами, якщо це не спрацювало потрібно їх звільняти. Тих людей, що хочуть, але не можуть, треба навчати.
А є й такі, що не можуть і не хочуть – це однозначно баласт, якого треба позбуватися якомога швидше, щоб не попсули інших працівників.
— А тих, хто хоче грошей на халяву?
— Усi, тi, що ведуться на халяву, халяву i отримають. Вони отримають
те, що їх самих використають як халяву. Хочеш халявних грошей? Хочеш мати грошi без обов’язкiв? Будеш мати обов’язки і роботу без грошей.
Кожен день -модель нашого життя.
Кожен наш день — це маленька модель життя. А успішне життя без мотивацiї неможливе. Кiлькiсть грошей, якi людина має у своєму життi залежить в основному вiд самої людини та її мотивацiї.
Зробiть просту вправу: сядьте вдома, в тишi i уявiть свiй iдеальний робочий i свiй iдеальний вихiдний день. Хто вас оточує, де працюєте, з ким вiдпочиваєте. Дайте своєму мозку команду, створiть еталон того, що ви хочете. Тодi у вас з’явиться потрiбна мотивацiя. I завжди пам’ятайте, ми бiльше можемо зробити заради iнших, нiж заради себе. Юрій Мороз, відомий російський бізнес-тренер, радить такий екстремальний метод. Спитайте людей, яких ви сильно любите, що вони хочуть у матеріальному плані. Уважно вислухайте їх, а потім пообіцяйте їм це виконати, бажано при максимальній кількості свідків, залучіть для цього друзів. Пообiцяйте, примiром своїй дружинi і дитинi, що у вiдпустку ви повезете їх на Карибськi острови. У вас з’явиться мотивацiя заробити грошi аби здiйснити обiцянку. А обіцянки треба виконувати.
I завжди пам’ятайте, на величину вашого заробiтку дуже впливає режим вашого дня.
Ми – раби звичок, тому вибирайте позитивні.
— Тобто, хто рано встає, тому Господь дає?
— Так. Щоб мати сили щось робити i мати час для цього, треба дотримуватись режиму дня, який вiдповiдає природньому циклу Сонця і Місяця. Людина, яка не лягає спати до 00.00 має погану пам’ять
слабку сконцентрованiсть. Вона дратiвлива. Приходить на роботу i її нiчого не тiшить, вона нiчого не хоче. Тi, хто встає пiзнiше 07.00 ранку також мають низький рiвень енергетики. Вони мало встигають. Жалiються, що їм бракує часу. Такi люди нервовi, виснаженi. Найкраще вставати в 05.00-06.00 i лягати спати 21.30 -22.00.
Iнакше виникає десинхроноз — збiй з ритму. Вдень люди сплять — вночi працюють. Такий самий вплив мають поїздки узимку в теплi краї — улiтку в холоднi, або довгі авіаперельоти. Все це різко негативно впливає на здоров’я і психологічний стан людей
— Зачекайте, пане Любомире, а як бути, коли людина, примiром, звикла до того, що її робочий день починається о 12.00 чи 15.00 дня, бо така особливiсть її роботи?
— А чому людинi не змiнити свою звичку приходити на 12.00? Чому би їй не запропонувати керiвнику пропозицiї: — давайте я буду приходити на 09.00 i робитиму щось iнше. Зароблю додатково грошей. Якщо ви втратите здоров’я, то й гроші не зможете заробляти.
Важливо пам’ятати: нашi звички мiняються поступово. Сама звичка формується три мiсяцi, а закрiплюється десь аж через пiвроку.
Аби звичка людини змiнилася потрiбен сильний стрес, або поступові і регулярні вольові зусилля. Якщо людина витримає новi умови роботи три мiсяцi, то за пiвроку вона сама вже вiд новоi звички не вiдмовиться.
Спершу, коли людина виходить за рамки своєї зони комфорту вона вiдчуває певний дискомфорт. Адже доведеться щось змiнити у своєму життi. Примiром, ранiше приходити на роботу, чи працювати у вихiднi. Але тiльки такi дiї дадуть можливiсть змiнити розмiр свого заробiтку.
Є гарна приказка «Щоб отримати щось нове, треба зробити щось нове»
— Любомире Iгоровичу, дайте будь ласка нашим читачам конкретну
пораду — як все ж таки навчитись заробляти бiльше?
— Моя порада така, вона спирається на книгу Джека Кенфілда «Правила», а також мій особистий досвід:
Проси-Вiр-Роби-Вiдпусти-Отримуй.
Ця порада розшифровується так – сильне бажання, але слабка прив’язка.
Проси — це ваше сильне бажання і чітке конкретне уявлення скільки ви хочете заробляти. Запишіть цілі. А також проси допомоги у людей, проси поради, проси підтримки, проси нових обов’язків. Не бійтеся звертатися до інших.
Вiр – це непохитне переконання, що це бажання може збутися
Роби – все роби для того, щоб так сталося, склади план дій.
Вiдпусти — це вмiння вiдпустити те, чого ти бажав. В народі кажуть «Хай ся творить Божа воля».
Не треба прив’язуватись до результату роботи, а просто її треба виконувати. В потрібний час у потрібному місці, ти це отримаєш, якщо дуже цього хочеш, маєш тверду віру і все для цього робиш. Бог дасть тобі можливість отримати це, якщо це піде тобі на користь і не принесе шкоди іншим.
Отримуй — це вмiння отримувати результати своє роботи. Адже бiльшiсть наших людей лякається отримувати. Начальник похвалив –ой, це просто так сталося, я й не чекав. Ой, менi дали бiльше грошей — менi заздритимуть. Звернули увагу – ой хочуть мене використати. Людина не вiрить тим можливостям, якi вiдкриває їй життя. Люди не вмiють отримувати. А не вмiєш отримувати — не отримаєш, а якщо отримав – втратиш. Тому отримуйте з радістю і вірте у світ безмежних можливостей.
«Вірите ви чи не вірите, ви завжди праві», як говорив Генрі Форд.

Оксана МОКРIЄНКО

🔥МЕТАМОРФОЗИ, АБО ЯК ПЕРЕПЛАВИТИ ПРОБЛЕМИ У СКАРБИ❓Тренінг-центр Любомира Бованька - тренера з 20-ти річним досвідом в консалтингу і продажах